Connect with us

Međunarodna takmičenja

Admiralbet ABA liga: Bosna poražana od Crvene zvezde, Dubai savladao Igokeu

Košarkaši Bosne u devetom kolu AdmiralBet ABA lige poraženi su od Crvene zvezde rezultatom 77:86.

Susret je otvoren boljom igrom Beograđana, koji su zahvaljujući Milleru-McIntyreu i Nwori vrlo brzo došli do vodstva 10:0. Bosna je prve poene upisala tek u četvrtoj minuti preko Atića, a zatim je uslijedila odlična serija domaćih, predvođena večeras izuzetno raspoloženim Kovačevićem. Ipak, nekoliko grešaka igrača Bosne iskoristila je iskusna ekipa iz Beograda pa su trojkom Butlera i poenima Nwore ponovo preuzeli prednost i prvu dionicu završili rezultatom 24:21.

Druga četvrtina donijela je sličnu sliku kao i početak utakmice — mnogo izgubljenih lopti Studenata i loša realizacija u napadu, što je Zvezda znalački koristila. Serijom poena Nwore, a potom i Ojelyea, gosti su u jednom trenutku otišli na +12. U tim trenucima Kovačević je ponovo vukao ekipu, te je do poluvremena stigao do 13 ubačenih poena. Ipak, gosti su zadržali kontrolu rezultata i na odmor otišli s prednošću 48:39.

Drugo poluvrijeme donijelo je mnogo grešaka u igri Bosne, ali i impresivnu seriju trojki kojom su se Studenti u jednom trenutku potpuno vratili u meč, smanjivši rezultat na 55:59. Ipak, problemi u napadu ponovo su isplivali na površinu, a košarkaši Zvezde — predvođeni Butlerom i Nworom — nemilosrdno su kažnjavali svaki propust domaćih. U posljednju četvrtinu ušlo se s prednošću gostiju od 70:62.

U završnici smo ponovo gledali konkretniju i stabilniju igru Beograđana. Bosna je do kraja susreta sakupila čak 20 izgubljenih lopti i promašila deset slobodnih bacanja, što je na kraju presudilo da Studenti upišu poraz.

Utakmica je završena rezultatom 84:77 u korist Zvezde.

Najefikasniji u redovima Bosne bio je Petar Kovačević koji je ubacio 17 poena. S druge strane Zvezdu su do pobjede predvodili Nwora sa 18 poena, a pomogli su te Miller-McIntyre sa 17.

Košarkaši Dubaija savladali su Igokeu rezultatom 74:88.

Ekipa iz Emirata je od samog starta kontrolisala dešavanja na terenu i vrlo brzo stekla dvocifrenu prednost pa je nakon uvodnih deset minuta imala +11.

Igokea je u nastavku uspjela usporiti ritam gostiju i donekle se konsolidovati, ali je Dubai na poluvrijeme ipak otišao s vodstvom 36:47.

Treća dionica protekla je u izjednačenoj igri, da bi Dubai u završnici ponovo ubacio u brzinu više i rutinski priveo meč kraju.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Kabengele, koji je upisao 20 poena i deset skokova. Pratili su ga Wright s 12 poena te bh. reprezentativac Kenan Kamenjaš koji je dodao 11, dok je Kosta Kondić ubacio deset poena.

U domaćem timu istakao se Tyree s 15 poena.

(Foto: Bosna BH Telecom/Ednan Turalic)

PRVENSTVO BIH MAXBET LIGA

Košarkaško prvenstvo BiH (Ž)


Košarkaški Savez Bosne i Hercegovine osnovan je 3. aprila 1950. godine i sve do međunarodnog priznanja Bosne i Hercegovine 1992. godine, funkcionisao je u sastavu KS Jugoslavije. Kao samostalan Savez i punopravni član Međunarodne košarkaške federacije - FIBA, KS BiH istupa od 1993. godine, a za prvog predsjednika izabran je prof. dr. Ejup Ganić.

[tg_social_icons style="light" size="large"]

Marketing

Više u Međunarodna takmičenja