REGIONALNA TAKMIČENJA

Spars Realway savladao Široki, Sloboda ubjedljiva na svom parketu

U okviru 18. kola druge ABA lige Spars Realway je savladao ekipu HKK Široki rezultatom 66:64. Utakmica je odlučena u samom finišu susreta, a sam susret je zaista pružio mnogo užitka gledaocima u Sarajevu.

Uglavnom je to bio izjednačen dvoboj, niti jedna, niti druga ekipa nisu uspjevala da se odlijepe protivniku, a na kraju su se u takvoj igri snašli domaći i u finišu meča konačno prelomili dvoboj.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Nedim Buza sa 17 poena, a odličnu utakmicu su odigrali Vrabac i Strong sa po 13 poena. Double-double učinak je ostvario Kenan Kamenjaš sa 10 poena i 11 skokova.

U ekipi Širokog Brijega sjajnu odličnu utakmicu je odigrao Karačić ubacivši 14 poena, dok su braća Drežanjak. Dario Drežnjak je ubacio 12 poena, dok je Mateo postigao 11 poena.

KK Sloboda je u 18. kolu Druge ABA lige savladao Dynamic Vip Pay sa 83:67.

Tuzlaci su dominirali od starta duela i prvu četvrtinu dobili sa 22:15, a u drugoj dionici su odigrali još bolje, deklasiravši Beograđane sa 26:10, te su na pauzu otišli sa prednošću od 23 poena razlike (48:25).

Sa ubjedljivom igrom Tuzlaci su nastavili i u trećoj četvrtini koju dobijaju sa 29:19, pa je na ulasku u posljednju dionicu njihova prednost iznosila čak 33 poena razlike (77:44).

Posljednja dionica pripala je Dinamicu i to ubjedljivim rezultatom 23:6, no čak ni to im nije bilo dovoljno da utakmicu učine neizvjesnom, te je konačni ishod meča glasio 83:67 za Slobodu.

Najefikasniji u redovima slobode bili su Robert Rikić sa 16 i Martaveous Davon McKnight sa 14 poena.

U ekipi Dynamica najbolji su bili Dušan Beslać sa 16, te Miroslav Pašajlić sa 14 poena.

Široki je nakon 18 odigranih kola na trećem mjestu na tabeli, Sloboda je jedanaesta, dok je Spars Realway na dvanaestom mjestu.