Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Zrinjski stigao do prve pobjede u sezoni, Široki u derbiju neporaženih savladao Borac, pobjede Budućnosti, Bosne Royal, Slavije i Leotara

U okviru devet kola Prvenstva BiH za muškarce u Bijeljini su se sastali Budućnost i Spars, a pobjedu su slavili domaći rezultatom 87:69. Prvo poluvrijeme je bio izjednačeno, obje ekipe su postigle isti broj poena u obje četvrtine (22:22, 23:23). Domaći su utakmicu prelomili u drugom poluvremenu, kada su odigrali mnogo bolje u odbrani, pa su na kraju slavili rezultatom 87:69. Budućnost je do pobjede vodio pomenuti Vojin Ilić koji je postigao 19 poena , a pratio ga je Milivoje Božović sa 18 poena. U redovima Sparsa najbolji su bili Luka Majstorović sa 14 poena i Rijad Avdić sa 12 peona.

Ekipa Bosne Royal je na domaćem parketu savladala Posušje sa 95:65. Već od početka popularni Studenti su nametni svoj način igranja i bez velike muke stigli do pobjede rezultatom 95:65. Bosnu Meridianbet su pobjede predvodili Faris Verlašević sa 23 poena, te Ismet Sejfić 22 poena. U redovima Posušja istakli su se Mate Mandić sa 21 poenom i Anthony Wiggins sa 13 poena.

Košarkaši Zrinjskog  su u Mostaru sa 92:74 savladali ekipu Mladosti. U veoma izjednačenom meču Zrinjski je odigrao nevjerovatnu treću četvrtinu koju je dobio sa 28:7, te gosti do kraja susreta nisu uspjeli sustići rezultati. Plemiće su do pobjede vodili Simun Kovač sa 18 poena i Dragan Džajić sa 15 poena , dok su se u ekipi Mladosti istakli Dejan Ćup sa 19 poena i Matija Novaković sa 15 poena.

Slavija i Promo su odigrali veoma izjednačen meč, u kojem je domaći sastav na kraju imao više koncetracije te je slavio pobjedu rezultatom 92:88. Domaće do pobjede su vodili Antonyo Manace Foreman sa 25 i Darko Damjanović 17 poena , dok su kod Proma najbolji bili Emar Šertović koji je postigao 21 poen i Jordan Rashun Watson 19 poena.

Leotar je u Trebinju rutinski savladao Slobodu sa 95:87 iako to rezultat nije pokazao, domaći su tokom utakmice imali veliku prednost koja je išla i do +20. Leotar su do pobjede predvodili Dejan Šakotić i Steafan Andžić koji su postigli po 18 poena, dok su kod Slobode najbolji bili Zoran Talley sa 27 poena i Adi Alikadić sa 17 poena.

Borac i Široki su odigrali sjajan meč u Boriku, sa mnogo izmjena vodstva, ali je ipak posljednja četvrtina bila ključna koju su gostujući igrači dobili sa 7:23 i tako na kraju slavili sa rezultatom 68:82. Kod ekipe Širokog su se najviše istakli Daishon Knight sa 17 poena i Emmanuel Little sa 16, Aleksandar Langović je u ekipi Boraca bio najbolji sa 17 poena, dok su po 12 poena dali Martin Jaron i Jan Rebec. Ovo je za Borac bio prvi poraz u sezoni uz osam pobjeda, dok je Široki sada jedina neporažena ekipa Prvenstva BiH sa devet pobjeda.

(FOTO: sport1.ba)