Prvenstvo BiH (M)

Široki u derbiju bolji od Borca

Derbi prvog kola košarkaškog Prvenstva Bosne i Hercegovine odigran je između Širokog i Borca na Pecari, a domaći tim je slavio rezultatom 81:68.

Početak utakmice pripao je domaćem klubu, ali su gostujući košarkaši brzo izjednačili i preokrenuli rezultat u svoju korist. Na prvoj pauzi Borac je imao dva poena prednosti (21:23). Druga četvrtina donijela je manje poena, a prvo poluvrijeme završeno je rezultatom 35:39 u korist gostiju. U trećoj četvrtini domaći košarkaši, predvođeni Hunterom, uspjeli su preokrenuti rezultat i povesti 61:55. U posljednjoj četvrtini Široki je nastavio u dobrom ritmu, zadržao prednost i na kraju zabilježio pobjedu rezultatom 81:68.

Široki su do pobjede predvodili Jan Rebec sa 16 , Josip Čović i Alexander Hunter sa po 14, Patrik Jambrović sa 12 i Matej Perković sa 10 poena.

U redovima Borca istakli  su se Darko Talić sa 20 i Vuk Bošković sa 14 poena.

(Foto: jabuka.tv)