Prvenstvo BiH (M)

Posušje ubjedljivo protiv Zrinjskog, Leotar nanio prvi poraz Budućnosti, Promo savladao Mladost

Ekipa Posušja je u četvrtom kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše sa 93:66 na svom parketu savladala Zrinjski. Održavao je mostarski sastav priključak za Posušjem u prvom poluvremenu, koje je okončano rezultatom 47:40, ali je u nastavku uslijedila dominacija Posušaka. Prednost je konstantno rasla, te je na kraju iznosila +27 (93:66), a Posušje je tako upisalo prvu pobjedu u sezoni.  Mandić je predvodio Posušje sa 21 poenom i 7 asistencija, dok je sjajan bio i Wiggins s 18 poena i 14 skokova. Kod Zrinjskog je 20 ubačaja imao Maxwell, a 15 Ćerkezović.

Ekipa Budućnosti iz Bijeljine, novajlije u Prvenstvu BiH, doživjela je prvi poraz u sezoni. U 4. kolu  je od nje bolji bio trebinjski Leotar sa 84:81. Do pobjede je Leotar stigao nevjerovatnim preokretom jer je na poluvremenu gubio sa 41:39, a onda uoči posljednjih deset minuta i sa 70:58. No, dodali su gas Trebinjci u finišu, a igra Budućnosti se raspala i završilo je 81:84. Košanin je nosio Leotar do pobjede sa 17 poena i 5 asistencija. Kod Budućnosti su sjajni bili Ilić sa 22 poena i 7 skokova, dok je Božović upisao 20 poena i 9 skokova.

Košarkaši Proma savladali su na gostovanju u Mrkonjić Gradu tim Mladosti sa 73:72 u četvrtom kolu Lige Bosne i Hercegovine. U pobjedničkom sastavu najefikasniji su bili Eman Šertović (23 poena), Eric Bush (18) i Rashun Watson (13), strijelce Mladosti predvodio je Jovan Marinković (22).

(FOTO: KK Posušje)