Connect with us

Kup BiH (m)

Igokea i Široki u finalu Kupa Mirza Delibašić

Igokea je ostvarila ubjedljivu pobjedu protiv Slobode u prvoj polufinalnoj utakmici Kupa Mirze Delibašić, a ekipa iz Aleksandrovca slavila je rezultatom 88:78. Utakmicu je Igokea otvorila sa serijom od 5:0, ali Tuzlaci su se dobro držali u prvoj dionici, a na kraju iste ekipa iz Aleksandrovca imala je prednost od 23:20. Rezultat je bio u egalu do finiša drugog perioda, kada su Igosi došli do dvocifrene prednosti i na odmor su otišli sa 44:33. Sloboda nije uspjela da se primakne Igokei u trećoj četvrtini. U finišu iste prednost Igosa je porasla i na 20 poena, a sa rezultatom 65:44 ušli su u posljednjih deset minuta, u kojima je Sloboda igrala nešto bolje, ali kasno se “probudila” i to je bilo nedovoljno do naprave nešto značajnije, te su na kraju poraženi sa 88:78. Igokeu je do pobjede vodio Deshawn Stephens sa 18 poena i osam skokova, te Dalibor Ilić sa 15 poena i 13 skokova. Pratio ih je Stefan Đorđević sa 14 poena, te Nikola Tanasković sa 12. Kod Slobode Đorđe Lelić je imao 16 poena, dok su Adi Alikadić i Haris Delalić ubacili po 14 poena.

Košarkaši Širokog iznenađujuće lako ostvarili su pobjedu nad Borcem u polufinalu Kupa Mirze Delibašića. Banjalučanima, koji su organizatori završnice takmičenja, nije pomogao ni domaći teren da izbjegnu poraz. Nakon prvog poluvremena herecegovački tim je imao pristojnu prednost (34:43), koju je zatim dodatno podizao u drugom dijelu susreta i meč zaključio s trijumfom od 72:88. Borac je skupo koštao loš procenat šuta, svega 32 posto (25-76), dok su Širokobriježani bili itekako precizniji (60 posto, 37-61). U pobjedničkom sastavu blistali su Luka Božić (25 poena 11 skokova) i Mate Vucić (22 poena, 9 skokova), kod domačina je tek Kosta Kondić (15 poena) zaslužio prolaznu ocjenu.

Finalni susret na rasporedu je sutra u 20 sati, uz direktan prijenos na BHT1.