Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Bosna Meridianbet nakon produžetka slavila u Skenderiji, Spars i Slavija upisali gostujuće pobjede

U utakmici prvog kola nove sezone Prvenstva Bosne i Hercegovine u košarci, Bosna Meridianbet je u Skenderiji stigla do pobjede. Savladali su Studenti nakon drame i produžetka ekipu Zrinjskog sa 98:90. U regularnom toku utakmice je poraza Bosnu spasio Vladimir Vranić, pogocima s linije slobodnih bacanja šest sekundi prije kraja, a onda se igra Mostaraca raspala u dodatnih pet minuta. Bosna je stigla do pobjede od 98:90, a nevjerovatna je činjenica da je Vranić proveo svih 45 minuta na parketu! Upravo je Vranić bio i najefikasniji sa 26 poena, a uhvatio je i 9 skokova. Jai Williams je ubacio 24 poena, a Balša Dragović 21. Kod Zrinjskog se istakao sjajni Antwan Maxwll sa 28 poena, a četiri manje je ubacio Abraham Glen.

Do pobjede je stigla i ekipa Sparsa, koja je u gostima u Mrkonjić Gradu savladala Mladost sa 87:79. Do pobjede je Spars vodio Filip Jović s 29 poena, dok je double-double upisao Luka Majstorović, koji je imao 21 poen i 10 skokova. Kod Mladosti je 20 poena imao Jovan Đorđević-Marinković, a 18 Uroš Ilić.

U posljednjem meču  Slavija je u gostima sa 80:73 savladala Leotar. Darko Damjanović je bio prvo ime susreta sa 21 poenom, a pratio ga je Srđan Kočić sa 16 poena. U poraženoj ekipi Dejan Šakotić je imao 16 poena, dok je Stefan Adžić ubacio poen manje.

(Foto: sport1.ba)