Međunarodna takmičenja

AdmiralBet ABA liga: Igokea pobijedila Partizan u Beogradu

Košarkaši Igokee napravili su senzaciju u Beogradu, trijumfom protiv Partizana  rezultatom 89:91, u 7.kolu AdmiralBet Aba lige.

Igokea je vodila većim dijelom utakmice, a u jednom trenutku treće četvrtine imala je i 22 poena prednosti koje je zamalo prokockala u dramatičnij završnici.

Sa 19 poena prednosti Aleksandrovčani su ušli u posljednji period što su domaći nadoknadili čak i izjednačili te imali priliku da riješe utakmicu, ali su gosti imali malo više sreće u samoj završnici za veliko slavlje.

Pobjedu je donio Stefan Moody nakon prodora dvije sekunde do kraja u kojima domaćin nije odreagovao kao evroligaška ekipa te su njegovi igrači napravili grešku prilikom izvođenja lopte iz auta koju su gosti presjekli.

“Čestitam mojoj ekipi na važnoj pobjedi, jer smo imali lošu utakmicu u prošlo kolu, trebalo nam je reakcija, napravili smo je. Mislim da smo veći dio utakmice bili pravi. Mislim da smo i u posljednjoj četvrtini kada je protivnik postigao 32 poena, kada nas je stizao, znali smo šta hoćemo. Vjerovali smo da će jedna lopta da odluči, i da će ta lopta da bude na našoj strani i na kraju mislim da smo zasluženo pobijedili”, rekao je nakon utakmice trener Igokee, Vladimir Jovanović.

U ekipi Igokee Marko Jeremić i Nikola Tanasković bili su najbolji sa po 17 poena, 14 je dodao Edin Atić, a 12 Dragan Milosavljević. U Partizanu, najefikasniji je bio Zach Leday sa 16, a pratio ga je Uroš Trifunović sa 15 poena.  Ovo je Igokei peta pobjeda u ligi, dok je Partizan zabilježio drugi poraz. Aleksandrovčani već u srijedu, će gostovati italijanskioj Dertoni u Tortoni u Fiba Ligi šampiona.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)