Međunarodna takmičenja

Admiralbet ABA liga: Igokea m:tel nakon produžetka savladala Zadar

Košarkaši Igokee m:tel ostvarili su pobjedu u drugom kolu AdmiralBet ABA lige savladavši  Zadar nakon produžetka rezultatom 76:79.

Igokea m:tel  je bila u vodstvu tokom većeg dijela utakmice, te je na odmor otišla sa vodstvom od 30:43.

Zadar je treću četvrtinu počeo sa serijom 10:0 i tako istopio prednost Igokee, koja je uspjela pred posljednju četvrtinu sačuvati vodstvo i rezultat 46:53.

Četvrta četvrtina donijela je i potpuni egal, pošto je Klarica trojkom donio prednost Zadru na 1:33 do kraja. U narednom napadu trojku je pogodio Jones, pa je Igokea ponovo povela. Mihailović je pogodio dva bacanja (65:65), a Igokea je za posljednji napad imala deset sekundi. Pogodio je trojku Jones, ali nakon isteka vremena pa je meč otišao u produžetak.

Imao je Zadar u produžetku sve u svojim rukama, vodio 75:71, ali je onda Igokea napravila seriju 8:1 i stigla do druge pobjede novoj sezoni.

Najefikasniji u ekipi Igokee bio je Bryce Jones koji je postigao 20 poena uz pet od šest pogođenih trica. Terrell Carter je dodao 14 uz šest skokova. Prvi strijelac domaće ekipe bio je Marko Ramljak s 20 poena.

(Foto: Zadar/Zvonko Kucelin)