Međunarodna takmičenja

ABA 2 liga: Pobjede bh. predstavnika

Košarkaši banjalučkog Borca ostaju na maksimalnom učinku i nakon četvrtog kola ABA 2 lige. Banjalučani  su savladali zemunsku Mladost. Pitanje pobjednika je riješeno kada je Šešlija, osam sekundi prije kraja, realizovao slobodna bacanja za konačnih 92:87. Ekipu Borca je predvodio raspucani Draško Knežević (27 poena), dok Mladosti nije pomoglo još jedno sjajno izdanje Otisa Livingstona (31).

Spars je u utakmici četvrtog kola Druge ABA lige savladao Lovćen rezultatom 87:59, a ovo je bio drugi trijumf bosanskohercegovačkog predsjednika ove sezone. Lovćen je samo na početku utakmice uspio jednom doći do poravnanja rezultata, a u ostatku utakmice Sparsi su konstantno imali prednost i ni u jednom trenutku nisu dozvolili cetinjskog klubu da ih ugrozi. Sparse je do trijumfa vodio Lakić sa 19 poena, šest asistencija i četiri skoka, a Vrbica je dodao 14 poena, pet asistencija i tri skoka. Pratio ih je Durnik sa 11 poena, sedam skokova i asistenciju. U poraženom klubu najefikasniji bio je Perović sa 13 poena, šest skokova i asistencijom, a Hadžibegić je dodao po 11 poena i skokova.

Ekipa Širokog je u meču 4. kola ABA 2 lige savladala Rogašku sa 80:88, a utakmicu su Širokobriježani prelomili u posljednjoj dionici u kojoj su stekli prednost za pobjedu, pošto se u četvrtu četvrtinu ušlo s neriješenim rezultatom 66:66. Široki Brijeg je za ovaj meč imao izuzetno skraćenu rotaciju, a Danijel Jusup je koristio svega sedam košarkaša, od kojih je Damjanović igrao nepune četiri minute. Mateo Čolak, koji je odigrao svaki sekund ovog meča, bio je najefikasniji sa 22 poena, a sjajnu partiju pružio je i Ive Ivanov sa 17 poena, 9 skokova i 6 asistencija. Michaelyn Scott je uz 17 poena i 6 asistencija imao i nestvarnih 6 ukradenih lopti. Kod Rogaške je 27 ubačaja, te po 7 skokova i asistencija imao Domen Bartož.