Prvenstvo BIH (M)

Odigrano pet utakmica četrnaestog kola muškog košarkaškog prvenstva

U okviru četrnaestog kola košarkaškog prvenstva Bosne i Hercegovine HKK Zrinjski Mostar je ugostio ekipu KK Mladost iz Mrkonjić Grada. Konačan rezultat utakmice glasio je 82:73.

Zrinjski je najveću razliku napravio je u drugoj četvrtini i u finišu susreta, a gosti su odigrali odličnu treću četvrtinu u kojoj su se približili vodstvu Mostaraca.

Zrinjski je do pobjede došao na krilima Stefana Glogovca, koji je postigao 19 poena i uhvatio 14 skokova, te tako zasluženo ponio titulu najefikasnijeg igrača utakmice.

Od ostalih košarkaša, vrijedi spomenuti Tihomira Vranješa i Aleksandra Danilovića, koji su postigli po 18 poena.

U gostujućoj ekipi kapiten ekipe Dragan Đuranović je zabilježio 15 poena, dok je sa klupe Alkejsa Birovljev postigao 13 poena.

U drugoj utakmici 14. kola KK Bratunac je sigurno savladao ekipu KK Leotar. Konačan rezultat utakmice glasio je 71:64.

Domaćin je najveću razliku ostvario u drugoj četvritni i tu prelomio susret u svoju korist, dok su u četvrtoj četvrtini potvrdili svoju pobjedu.

Najefikasniji pojedinac susreta bio je Mladen Pantić u pobjedničkoj ekipi, koji je postigao 17 poena i uhvatio 12 skokova. Osim Pantića odličan susret je odigrao i Dejan Ćup sa 13 poena i devet skokova.

U redovima poražene ekipe istakao se Vladimir Aleksić sa 13 poena i osam skokova, dok je Marko Raičević osim Aleksića bio jedini košarkaš sa dvocifrenim poenterskim učinkom. Raičević je postigao deset poena.

Košarkaši tuzlanske Slobode ostvarili su veliku pobjedu u susretu 14. kola Košarkaškog prvenstva BiH za muškarce. Rezultatom 143:78 savladali su ekipu Vogošće, kojoj su nanijeli novi strahovit poraz.

Ni u jednoj četvrtini nisu domaći postigli manje od 30 poena, a nijednu također nisu dobili ni razlikom manjom od dvocifrene, pa je vrlo rano u ovom susretu postalo jasno da će Sloboda ostvariti pobjedu, pa je samo pitanje bilo kojom će ona razlikom biti ostvarena. Na kraju je Sloboda slavila sa čak 65 poena razlike.

Najefikasniji u redovima pobjednika, koji je večeras ostvario svoj osmi trijumf, bio je Jasmin Jakupović sa 25 poena, sedam skokova i šest asistencija. Sedam igrača Slobode bilo je dvocifreno, a četvorica su prebacila 20 poena. Kod gostiju, najbolji je bio Jai Williams sa 21 poenom i sedam skokova.

U dosta kvalitetnoj utakmici, Široki Brijeg je nešto ranije slavio pobjedu nad ekipom Kaknja rezultatom 99:87. U dosta uzbudljivom meču, domaći su bili bolji, ali meč su prelomili u trećoj četvrtini, koju su dobili rezultatom 34:16.

Najefikasniji kod domaćeg tima bio je Goran Filipović sa 20 poena, osam asistencija i tri skoka. Kod gostiju je najbolji bio Jovan Đorđević Marinković sa 17 poena te pet skokova.

Čapljina je u vrlo teškoj utakmici rezultatom 65:62 savladala ekipu Proma iz Donjeg Vakufa. Domaći su praktično kroz najveći dio meča imali vodstvo, ali nisu bili dominantni i teško su ga držali. Stoga je meč do samog finiša bio neizvjestan.

Najefikasniji kod pobjednika bio je Boungei Preston sa 16 poena i 15 skokova, dok je kod gostiju najviše pokazao Imran Fazlić sa 16 poena i 4 skoka.