Dankinje porazile bh. kadetkinje

<p>Ženska U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od selekcije Danske rezultatom 77:71, u utakmici drugog kola D grupe Evropskog prvenstva B divizije u Skoplju.<br /><br />Iako su na&scaron;e kadetkinje odlično u&scaron;le u meč i nakon prve četvrtine imale i dvocifrenu prednost, Dankinje se nisu predavale. Odigrale su odličnu drugu dionicu u kojoj su na&scaron; time svele na svega sedam poena, te se na poluvrijeme oti&scaron;lo pri nerije&scaron;enom rezultatu – 33:33.<br /><br />Drugo poluvrijeme uglavnom se igralo u egalu, ali su protivnice u odlučujućim trenucima bile staloženije i upisale novu pobjedu.<br /><br />Vremena za tugovanje nema, jer mlade Zmajice već sutra od 18.45 časova očekuje utakmica trećeg kola protiv reprezentacije Albanije.<br /><br /><br /><strong>DANSKA – BOSNA I HERCEGOVINA 77:71 (16:26, 17:07, 25:22, 19:16)</strong><br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Ke&scaron;eljević 18, Kovačević 2, Mitrić 19, Selimović, Bobić 1, Radulović, Milo&scaron;ević 6, Zubac 14, Skrivan 6, Babić 4, Bučuk 1, Nik&scaron;ić.</p>