Crvena Zvezda i Cedevita u finalu ABA lige

<p>Pobjedom nad Budućnosti sa 82:59, ko&scaron;arka&scaron;i Crvene Zvezde sinoć su izborili plasman u finale regionalne ABA lige.<br /><br />Beograđani su u majstorici polufinala bili dominantni na parketu, kontrolisali igru tokom čitavog meča i na kraju zasluženo stigli do pobjede.<br /><br />Bh. reprezentativac u redovima Budućnosti, Nemanja Gordić sinoć je u Beogradu pružio solidnu partiju. Ubacio je osam poena za 27 minuta koliko je proveo na parketu, a upisao je i pet skokova i četiri asistencije. Meč je na kraju zavr&scaron;io sa valorizacijom od devet indexnih poena.<br /><br />Finale su jo&scaron; u nedjelju izborili ko&scaron;arka&scaron;i Cedevite, koji su u Zagrebu porazili Partizan sa 87:78 i sa skorom od 2:1 u polufinalnoj seriji, zakazali okr&scaron;aj sa Crvenom Zvezdom u finalu.<br /><br />"Crno-beli" su se dobro držali većim dijelom utakmice, ali su domaći, najvi&scaron;e zahvaljujući seriji poena na&scaron;eg mladog reprezentativca Džanana Muse, na kraju stigli do trijumfa.<br /><br />Musa je bio među najboljim pojedincima majstorice u Zagrebu sa 16 poena, koliko je postigao za 17 minuta koliko je proveo u igri. U svoju statistiku upisao je i dva skoka i jednu asistenciju, te je na kraju imao valorizaciju od 16 indexnih poena.<br /><br />Finalna serija počinje u ponedjeljak i igra se na tri dobijene utakmice. Prednost domaćeg terena u eventualnoj majstorici imaće Crvena Zvezda.<br /><br />Foto: www.aba-liga.com</p>