Connect with us

Reprezentacija

Velika pobjeda ženske seniorske reprezentacije!

<p>Ženska ko&scaron;arka&scaron;ka reprezentacija u okviru kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u dana&scaron;njoj utakmici protiv Islanda ostvarila je uvjerljivu pobjedu rezultatom 97:67.<br /> <br /> Početak utakmice je protekao u izjednačenoj igri, te je rezultat nakon prve četvrtine glasio 22:22. U drugoj četvrtini na&scaron;e ko&scaron;arka&scaron;ice su su pružile bolju partiju te su na poluvrijeme oti&scaron;le s predno&scaron;ću od četiri poena razlike.<br /> <br /> BiH je u trećoj četvrtini slomila otpor Islanda i rije&scaron;ila tu dionicu sa plus 18 poena u svoju koristi i tu prednost je uspjela sačuvati do kraja meča.<br /> <br /> Na&scaron; tim su do pobjede vodile fantastična Marica Gajić koja je ostvarila double-double učinak sa 31 poenom i 16 skokova, i Tamara Kapor sa 15 poena.<br /> <br /> <strong>BiH-Island 97:67</strong> <strong>(22:22, 18:14, 32:14, 25:17)</strong><br /> <br /> <strong>BiH</strong>: Babić 2, Brčaninović 7, N. Delić 2, A. Delić 2, Deura 9, Džebo 10, Džinić 7, Gajić 31, Kalu&scaron;ić 2, Kapor 15, Kizer 2, Vrančić 16.<br /> <br /> Naredni susret na&scaron;a reprezentacija će odigrati u gostima 14. februara protiv selekcije Slovačke.<br /><br />Foto: sport1.ba</p>