Connect with us

Prvenstvo BiH M

Spars Realway siguran na svom terenu, Zrinjskom derbi začelja

Pet utakmica 15. kola muškog košarkaškog prvenstva odigrano je u subotu.

Spars Realway je na svom parketu dočekao Bratunac i slavio pobjedu rezultatom 84:78. Sarajlije su odlično otvorile meč i prvu četvrtinu dobile sa 24:13, da bi u naredne dvije dionice Bratunac pružio bolji otpor, te se u posljednju četvrtinu ušlo sa neriješenim rezultatom 62:62. Ipak, u posljednjoj dionici Sparsi su ponovili igru iz prve dionice i dobili je sa 22:16, te tako slavili pobjedu rezultatom 84:78.

Odličnu utakmicu odigrala je i Čašljina koja je u gostima deklasirala Vogošću rezultatom 121:86.

Prva četvrtina pripala je Vogošći sa 28:27, a onda je Čapljina ubacila u brzinu više, te drugu dobila sa 35:20 i na pauzu otišla sa prednošću od 14 poena razlike (62:48). Sa ubjedljivom igrom gosti su nastavili i u trećoj dionici dobivši je sa 32:13, te su tako u posljednjoj četvrtini trebali samo održavati postojeću prednost što su i uradili, dobivši na kraju meč sa 121:86.

Pobjede su upisali i Zrinjski, u derbiju začelja, protiv Proma u gostima  (100:75),  Leotar protiv Slobode (92:86), te Mladost protiv Kaknja (76:67).