Prvenstvo BiH

Spars nakon dramatične završnice u gostima savladao Promo, Bosna savladala Borac, Široki i dalje ne zna za poraz

U Donjem Vakufu su se sastali Promo i Spars, a pobjedu su na kraju slavili košarkaši gostujućeg tima rezultatom 96:99. Spars je do pobjede stigao nakon preokreta i dramatične završnice. U pobjedničkom timu najviše su se istakli Haris Ćurevac sa 23 poena i Anes Podojak sa1 8 poena, dok su u poraženom timu najbolji bili Eman Šertović 36 poena sa i Jordan Watson sa 32 poena.

Košarkaši Bosne Royal večeras su, nošeni podrškom krcate male dvorane u Skenderiji savladali Borac u derbiju Prvenstva BiH sa 83:79. Bio je to meč 13. kola domaćeg šampionata, a Bosna je stigla do sjajne devete pobjede, te je Borcu nanijela tek drugi poraz! Fenomenalno su Studenti ušli u utakmicu i prvu četvrtinu su dobili sa 24:12, ali Borac se vraća već do odlaska na pauzu između dva poluvremena (40:37). Treba reći da je u prvom poluvremenu s utakmice isključen trener Bosne Dženan Rahimić, kojem su dosuđene dvije tehničke greške zbog pritužbi na suđenje. U trećoj četvrtini se igralo koš za koš, a početkom četvrte Borac pravi preokret i stiže do vodstva. No, Bosna je na krilima Ismeta Sejfića uzvratila i opet povela. Na pet minuta do kraja Bosna odlazi na +5. Prvo je Sejfić pogodio uz faul i realizirao slobodno bacanje, a onda trojku pogađa Collins i to je 74:69. Igrala je Bosna u tim trenucima i sjajnu odbranu, Borac je upao i krizu i Collins tada donosi Bosni i +7 (76:69). Potom dvije trojke pogađaju Muhamed Pašalić i Vladimir Vranić i tu je meč bio riješen. Borac se nije mogao vratiti sa -11 (82:71) u posljednje dvije i po minute i Bosna je upisala trijumf. Završilo je 83:79, a Sejfić je meč okončao sa 21 poenom i 15 skokova, dok je Nedim Buza ubacio 18 koševa, a Collins 14. Kod Borca je sa 20 poena najbolji bio Martin Jaron.

Košarkaši Širokog i u 13. kolu Prvenstva Bosne i Hercegovine upisali su trijumf, te i dalje ne znaju za poraz ove sezone. Večeras su slavili u gostima Mladosti u Mrkonjić Gradu, koju su savladali sa 93:88 nakon drame i dva odigrana produžetka! U regularnih 40 minuta bilo je 72:72, a Mladost se tada spasila poraza pogocima Tylera Moffea s linije slobodnih bacanja dvije sekunde prije kraja. U prvom produžetku je bliže pobjedi bila Mladost, koja je vodila sa 82:79, a onda trojku za Široki pogađa Emmanuel Little i odvodi meč u drugi produžetak. U novih pet minuta se bolje snalazi tim s Pecare i stiže do trijumfa od 93:88. Little je briljirao s 31 ubačenim poenom i 13 skokova, a po 18 koševa su ubacili njegovi saigrači iz Širokog Čović i Knight. Kod Mladosti je sa 20 poena najbolji bio Nikola Stanojević.

(FOTO: sport1.ba)