Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Radnik pobijedio Bosnu Royal, Leotar savladao Bratunac u gostima

Radnik je u Bijeljini pobijedio Bosnu Royal rezultatom 71:67. Bosna Royal je većim dijelom prvog poluvremena vodila, a u jednom trenutku u drugoj četvrtini imala je i dvocifrenu prednost, a sa +9 otišla je na odmor. Prednost je još dodatno rasla, ali je u posljednjih deset minuta Radnik ušao sa dva poena prednosti (45:43). Rezultat je bio u egalu u većem dijelu četvrtog perioda, ali u finišu Radnik je stekao značajniju prednost i do kraja je mirno priveo utakmicu kraju i došao do najvažnije pobjede u sezoni.  Kokoruš je ubacio 15 poena u pobjedničkom timu, dok je Kecman imao double-double sa 13 poena i 12 skokova. U poraženoj ekipi Davis je bio sjajan sa 30 poena, 12 skokova i pet asistencija.

Leotar je na gostujućem terenu savladao Bratunac rezultatom 109:75.  Leotar su do pobjede predvodili Andrija Drašković sa 23 poena i Zoran Vilotijević koji je upisao double-double učinak od 21 poena i 10 skokova. Kod Bratunca je najbolji bio Stevan Krtinić sa 17 poena, dok je 16 ubacio Milan Lužaić.

(Foto: Infobijeljina.com)