Connect with us

Prvenstvo BiH (Ž)

Play off na korak do odbrane titule

<p>Ko&scaron;arka&scaron;ice Play off-a na korak su do odbrane titule prvaka Bosne i Hercegovine. Izabranice Gorana Loje slavile su večeras u Zenici rezultatom 62:61 i tako povele sa 2:0 u finalnoj seriji play off-a Prvenstva BiH za žene.<br /><br />Kao &scaron;to se i pretpostavljalo, ÄŒelik se pokazao kao tvrd orah. Domače ko&scaron;arka&scaron;ice dobro su u&scaron;le u meč i nakon prve četvrtine imale su prednost od sedam poena razlike. Iskusne go&scaron;če su do kraja poluvremena uspjele da anuliraju voÄ‘stvo Zeničanki, te se na poluvrijeme oti&scaron;lo pri rezultatu 28:28.<br /><br />Drugo poluvrijeme igralo se u egalu, a pobjednik meča odlučivao se u posljednjim sekundama meča. ÄŒelik je imao prednost na devet sekundi prije kraja (61:59) i kada su svi mislili da če domače izjednačiti u finalnoj seriji, sjajna Nikolina Džebo pogaÄ‘a za tri poena i dovodi svoj tim do nove pobjede. <br /><br />Dvije sekunde prije kraja, Zeničanke su imale priliku da sa linije slobodnih bacanja izbore produžatak, ali je ruka zadrhtala domačim ko&scaron;arka&scaron;icama, te je uslijedilo veliko slavlje go&scaron;či.<br /><br />Najbolje u redovima sarajevskog tima bile su Nikolina Džebo i kapiten AnÄ‘ela Delič koje su upisale po 18 poena, dok su kod ÄŒelika bolje od ostalih bile Sara Heljič sa 16, te Aldijana Iriskič sa 15 postignutih poena.<br /><br />Treči meč finala play off-a odigrače se u Sarajevu, a pehar če prigrliti ekipa koja prva doÄ‘e do tri pobjede.<br /><br /><em>Foto: www.sportsport.ba</em></p>