Prvenstvo BiH (M)

Novi trijumf Leotara – GraÄ‘anski pao u Trebinju

<p>Ko&scaron;arka&scaron;i Leotara sinoč su zabilježili drugu pobjedu u Ligi za opstanak. Trebinjci su na domačem terenu savladali ekipu GraÄ‘anskog rezultatom 91:79, u utakmici osmog kola doigravanja Prvenstva BiH.</p>
<p>Domači tim je od samog početka susreta dao protivniku do znanja da želi pobjedu u ovom meču. Bili su bolji na terenu, &scaron;to im je i donijelo 11 poena prednosti na poluvremenu – 45:34.</p>
<p>GraÄ‘anski je u nastavku susreta poku&scaron;ao da anulira dvocifrenu prednost Leotara, meÄ‘utim, to im nije po&scaron;lo za rukom, pa su bodovi zasluženo ostali u Trebinju.</p>
<p>Ovim trijumfom Leotar je stekao &scaron;anse za opstanak u elitnom dru&scaron;tvu naredne godine, a najzaslužniji za važnu pobjedu svog tima bio je odlični Stefan Mijovič koji je ubacio 27 poena. Nije zaostajao ni Vladimir Aleksič sa 20, dok je Bojan Pelkič zabilježio 16 poena.</p>
<p>Kod GraÄ‘anskog je bolji od ostalih bio Nikola Mile&scaron;ič sa 27 poena.</p>
<p>&Scaron;iroki je u utorak savladao Bo&scaron;njak sa 88:70, u drugoj utakmici osmog kola Lige za opstanak.</p>