Prvenstvo BiH (M)

Liga za opstanak: Pobjeda Bošnjaka u Trebinju, Mladost sigurna protiv GraÄ‘anskog

<p>Ko&scaron;arka&scaron;i Bo&scaron;njaka nanijeli su večeras novi poraz ekipi Leotara. Ekipa iz Hadžiča slavila je u Trebinju rezultatom 85:74 i tako ostavila domači tim u opasnoj zoni koja vodi u niži rang takmičenja naredne godine.<br /><br />Leotar je odlično otvorio meč i brzo do&scaron;ao do osjetne prednosti, ali se gosti nisu predavali. Drugu četvrtinu rije&scaron;ili su u svoju korist i uveli utakmicu u egal, da bi u posljednjoj dionici do&scaron;li do dvocifrene prednosti, koju su sačuvali do kraja susreta.<br /><br />Najbolji u redovima Bo&scaron;njaka bili su Amir Dovadžija sa 17 i SrÄ‘an Damjanovič sa 15 postignutih poena, dok su kod Letara bolji od ostalih bili Stefan Mijovič koji je ubacio 21 i Stefan Fekete koji je zabilježio 15 poena.<br /><br />Slavila je večeras i Mladost, koja je u Mrkonjič Gradu porazila ekipu GraÄ‘anskog rezultatom 86:72.<br /><br />Izuzev prve četvrtine, domači su tokom čitave utakmice imali prednost i zasluženo su upisali nova dva boda.<br /><br />Mladost je do pobjede vodio Bojan Stanojevič koji je zabilježio double-double učinak (21 poen, 13 skokova), dok je Arsenije Vučkovič upisao 15 poena. Kod GraÄ‘anskog su se istakli Nemanja Vukovič sa 15 poena, te Dragomir Marojevič koji je zabilježio 14 poena i 10 skokova.</p>