Prvenstvo BiH (M)

Igokea slavila u prvom finalnom meču Prvenstva BiH za muškarce

<p>Ko&scaron;arka&scaron;i Igokee poveli su sa 1:0 u finalnoj seriji Prvenstva BiH za mu&scaron;karce. Aleksandrovčani su večeras na domačem parketu savladali ekipu Bosne rezultatom 87:71 i tako napravili prvi korak ka odbrani titule prvaka na&scaron;e zemlje.<br /><br />Početak utakmice, ipak, nije nagovje&scaron;tavao laganu pobjedu domačih. Gosti iz Sarajeva pokazali su da u Aleksandrovac nisu do&scaron;li sa bijelom zastavom, več sa namjerom da poku&scaron;aju iznenaditi favorizovanog protivnika.<br /><br />Bez dvojice najiskusnijih igrača, koji su zbog povrede propustili večera&scaron;nji susret, Sa&scaron;e Vasiljeviča i Gorana Ikoniča, Studenti su ginuli na parketu, borili se za svaku loptu i čitavo prvo poluvrijeme dostojno parirali favorizovanom rivalu.<br /><br />Ipak, nakon odličnih 20 minuta, treča dionica bila je kobna za Bosnu. Igokea je u ovom periodu pokazala za&scaron;to važi za glavnog favorita za osvajanje titule. Odigrali su sjajnih 10 minuta, kada su protivnika sveli na svega sedam poena, &scaron;to je na kraju i odlučilo pobjednika.<br /><br />Najbolji u redovima Igokee bio je James Robbinson koji je ubacio 19 poena, dok je Blaž Mahkovič zabilježio 17.<br /><br />Kod Bosne su bolji od ostalih bili Maksim &Scaron;turanovič sa 19, te Vladimir ĐorÄ‘evič koji je upisao 14 poena.<br /><br />Drugi finalni meč na programu je u srijedu od 20.15 časova u dvorani "Mirza Deliba&scaron;iĆ" u Sarajevu.<br /><br /><em>Foto: www.sportsport.ba</em></p>