Prvenstvo BiH (M)

Adi Alikadić trojkom s pola terena donio pobjedu Slobodi u Posušju

Košarkaši Slobode su večeras u gostima uspjeli da savladaju ekipu Posušja rezultatom 75:72.

Bolje je Posušje ušlo u utakmicu i imalo je prednost 16:14 nakon prvih deset minuta, a do odlaska na pauzu između dva poluvremena ta je prednost još i porasla na +10!

Vodilo je Posušje sa 42:32, a nije imala Sloboda odgovor na dobru igru domaćih ni u trećoj dionici u kojoj smo gledali pretežno igru koš za koš, ali igra domaćih se potpuno raspala u posljednjih deset minuta utakmice.

Sloboda je zaigrala puno snažniju odbranu, te je Posušje u četvrtoj dionici uspjelo da ubaci tek 9 poena. Sloboda je bila daleko efikasnija s 23 ubačaja, a do pobjede je na kraju stigla na nevjerovatan način.

Bilo je izjednačeno 72:72 u posljednim sekundama, a onda je trojku s pola terena, uz zvuk sirene, pogodio Adi Alikadić. Pogledajte kako je to izgledalo OVDJE!

Wiggins je bio prvo ime susreta, pošto je za Posušje ubacio 25 poena i uhvatio 14 skokova, dok je Slobodu predvodio Draško Albijanić sa 19 ubačaja. Šalić je također bio dobar kod gostiju sa 16 poena.