Košarkašicama Play off-a izmakla pobjeda u Sloveniji

<p>Ko&scaron;arka&scaron;ice Play off-a pretrpjele su večeras drugi poraz u WABA Super ligi. Aktuelne prvakinje BiH poražene su od ekipe Athlete u Celju rezultatom 87:85, u utakmici drugog kola doigravanja u regionalnoj ligi.<br /><br />Početak meča, ipak, nije nagovje&scaron;tavao ovakav ishod. Sarajke su bile dominantne na terenu, te su na poluvrijeme oti&scaron;le sa dvocifrenom predno&scaron;ću – 46:32.<br /><br />Treća četvrtina je, ispostavilo se na kraju, odlučila pobjednika. Domaće su odigrale odlično u ovoj dionici, anulirale prednost Play off-a i okrenule utakmicu u svoju korist.<br /><br />U zanimljivoj zavr&scaron;nici, ko&scaron;arka&scaron;ice Celja su se bolje sna&scaron;le i na kraju upisale dva boda.<br /><br />Priliku da zabilježe prvu pobjedu u WABA Superligi izabranice Gorana Loje imaće za sedam dana, kada će u Skenderiji ugostiti ekipu Crvene Zvezde.<br /><br /><strong>ATHLETE – PLAY OFF ULTRA 87:85 (16:23, 16:23, 36:15, 19:24)</strong><br /><br /><strong>PLAY OFF ULTRA:</strong> Čorda 10, N. Delić 17, Marković 6, A. Delić 17, Džebo 12, Azinović, Babić, Ceazer 23, Vujović, Starčević, Isović, Ćato.</p>