Juniori do prve pobjede na Eurobasketu nakon produžetka

<p>Mu&scaron;ka juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine startovala je pobjedom na Evropskom prvenstvu u Turskoj. Na&scaron;i momci savladali su u prvoj utakmici C grupe selekciju Izraela rezultatom 103:102 nakon produžetka.<br /><br />Nije počelo dobro za izabranike Josipa Pandže. Izrael je dominirao u prvom poluvremenu, najvi&scaron;e zahvaljujući odličnom &scaron;utu za tri poena. Koristio je protivnik na&scaron;e gre&scaron;ke i veliki broj izgubljenih lopti. Na poluvrijeme se oti&scaron;lo sa čak plus 17 u korist protivnika.<br /><br />Međutim, nakon odmora Zmajevi se vraćaju u igru. Treću dionicu rje&scaron;avaju u svoju korist, sustižu visoko vođstvo protivnika, da bi u posljednjoj četvrtini do&scaron;li do potpunog preokreta, najvi&scaron;e zahvaljujući poenima Sanija Čampare, koji je pogađao u najvažnijim trenucima. Ali, pogađali su i Izraelci, koji su trojkom Briskera u posljednjoj sekundi meča izborili produžetak.<br /><br />U produžetku se igralo u egalu – ko&scaron; za ko&scaron;. Na kraju se se ipak na&scaron;i Zmajevi bolje sna&scaron;li i stigli do prvog, važnog trijumfa na Eurobasketu.<br /><br />Vremena za radovanje i odmor nema, jer već sutra od 12.00 časova po na&scaron;em vremenu, na&scaron;e juniore očekuje druga utakmica na Eurobasketu protiv izuzetno jake selekcije Litvanije.<br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA – IZRAEL 103:102 (90:90, 16:24, 16:25, 23:17, 35:24, 13:12 )</strong><br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Marić 14, Talić 11, Bojović, Nikolić, Gegić 14, Čerkezović 5, Čampara 23, Musa 24, Antunović 12, Zovko, Kobić.</p>