Halilovićev Šibenik porazio Cedevitu

<p>Ko&scaron;arka&scaron;i &Scaron;ibenika porazili su sinoć u Zagrebu ekipu Cedevite rezultatom 69:64 i tako zauzeli prvo mjesto u liga&scaron;kom dijelu Prvenstva Hrvatske.<br /><br />Bh. reprezentativac u redovima &Scaron;ibenika, Miralem Halilović bio je jedan od najboljih aktera meča protiv Zagrepčana. Na&scaron; Zmaj ubacio je 15 poena za 27 minuta koliko je proveo u igri. Svojoj statistici dodao je i deset skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu, te je na kraju imao valorizaciju od 24 indexna poena.<br /><br />Odličnu partiju pružio je i mladi reprezentativac BiH u redovima Cedevite, Markus Lončar. Na&scaron; centar je za 20 minuta zabilježio deset poena i &scaron;est skokova, pa je utakmicu zavr&scaron;io sa valorizacijom od 10 indexnih poena.<br /><br />Nakon odigranog liga&scaron;kog dijela Prvenstva Hrvatske, &Scaron;ibenik se nalazi na čelnoj poziciji na tabeli sa 47 bodova, pa će u četvrtini finala play off-a odmjeriti snage sa ekipom Zagreba.<br /><br />Cedevita, na&scaron;ih reprezentativaca Muse i Lonačara, za prolaz u polufinale boriće se protiv Jolly &Scaron;ibenika, dok će se Cibona, za koju nastupa Emir Sulejmanović, u četvrtfinalu sastati sa ekipom Zadra.<br /><br />Prve utakmice četvrtine finala play off-a Hrvatske na programu su narednog vikenda.</p>