Košarka u kolicima

Evropsko prvenstvo B divizije za košarkaše u kolicima: Reprezentacija BiH savladala i domaćina Grčku

Reprezentacija BiH za košarkaše u kolicima ostvarila je novu pobjedu na Evropskom prvenstvu B divizije, koje se igra u Atini.

Nakon jučerašnjeg trijumfa nad Rusijom, Zmajevi su u drugom kolu EP savladali domaću selekciju rezultatom 69:58.

Naši košarkaši odlično su otvorili meč, prvu četvrtinu zaključili s vodstvom od 19:8, a zatim podigli prednost i na 23:8 početkom druge dionice. Ipak, uslijedio je pad u igri našeg nacionalnog tima, Grci uspjevaju istopiti razliku te čak i povesti s pet poena prednosti na startu zadnje četvrtine (48:53).

Međutim, to je bilo sve od domaćina u ovom susretu. Naši momci ponovo su “pronašli” šut i nastavili rešeteati koš protivnika do konačnih 69:58.

Reprezentaciju BiH u ovom meču predvodio je sjajni Nazif Arnaut, koji je postigao čak 31 poen. Kod Grka je najefikasniji bio Tsilis Anagnostis (16 poena).

Sutra našu selekciju očekuje nova utakmica, protiv Latvije.