Estonci bolji od bh. kadeta

<p>Mu&scaron;ka U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine poražena je danas od selekcije Estonije rezultatom 87:62, u utakmici za plasman od 5-8. mjesta na EYOF igrama u Gyoru.<br /><br />Na&scaron;i kadeti dobro su u&scaron;li u meč i nakon prve četvrtine imali zalihu od dva poena prednosti. Međutim, mladi Zmajevi su naspram sebe danas imali izuzetno razigranog protivnika, koji je već od druge dionice preuzeo konce igre u svoje ruke i stigao do osjetljive prednosti. <br /><br />Estonci su u drugom poluvremenu uvećali zalihu i na kraju stigli do zasluženog trijumfa.<br /><br />Na&scaron;im momcima sutra predstoji posljednja utakmica u Mađarskoj protiv selekcije Italije, sa kojima će se boriti za sedmu poziciju na EYOF igrama.<br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA – ESTONIJA&nbsp; 62:87 (20:18, 15:23, 18:24, 09:22)</strong><br /><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Dedajić 3, Marković 11, Kusturica 3, Kondić 3, Huseinpa&scaron;ić 9, Ne&scaron;ković 6, Zelenika, Radak 3, Mičić 7, Krupalija 9, Islamović 5, Manojlović 3.</p>