Bosna startovala porazom u Drugoj ABA ligi

<p>Ko&scaron;arka&scaron;i Bosne porazom su otvorili premijernu sezonu Druge ABA lige. Sarajevski tim sinoć je u utakmici prvog kola poražen na domaćem terenu od ekipe Vr&scaron;ca rezultatom 84:77.<br /><br />Gosti su već u prvoj četvrtini nametnuli svoj tempo igre i stigli do prednosti. Damjanovićevi izabranici probudili su se u drugoj dionici, međutim Vr&scaron;čani sjajno otvaraju drugo poluvrijeme i odlaze na plus 13.<br /><br />U posljednjoj, odlučujućoj četvrtini, domaći su odigrali dosta bolje i smanjili prednost protivnika. U nekoliko navrata, Bosna je imala odličnu priliku da potpuno preokrene utakmicu u svoju korist, ali su gosti u presudnim momentima odigrali mirno i staloženo i upisali prva dva boda.<br /><br />U narednom kolu Druge ABA lige, viceprvaci BiH će gostovati u Mostaru ekipi Zrinjskog.<br /><br /><strong>BOSNA ROYAL – VR&Scaron;AC&nbsp; 77:84 (18:24, 21:18, 17:27, 21:15)</strong><br /><br /><strong>BOSNA ROYAL:</strong> Walker 18, Pa&scaron;ajlić 11, Ikonić 6, Knežević 23, Bradford, Re&scaron;idović 2, Ćurevac, Blair 4, Đelmo, Radukić 4, &Scaron;turanović 9, Durak.<br /><br /><em>Foto: www.druga.aba-liga.com</em></p>