Bh. kadeti bolji od Italije

<p>Mu&scaron;ka U16 reprezentacija Bosne i Hercegovine zabilježila je prvu pobjedu na EYOF igrama u mađarskom Gyoru. Na&scaron;i kadeti su danas savladali Italiju rezultatom, u utakmici drugog kola A grupe.</p>
<p>Nakon prvog poluvremena koje se igralo u egalu, izabranici Dejana Bodiroge fantastično su otvorili treću četvrtinu. U toj dionici mladi Zmajevi napravili su dvocifrenu prednost, koja je, na kraju se ispostavilo, bila nedostižna za protivnika.</p>
<p>Bh. kadete sutra od 14.30 časova očekuje posljednja utakmica grupne faze takmičenja protiv Hrvatske, a eventualnim trijumfom na&scaron;i dečki bi izborili plasman u polufinale EYOF igara u Gyoru.</p>
<p><br /><strong>BOSNA I HERCEGOVINA – ITALIJA 103:97 (26:25, 22:21, 32:22, 23:29)</strong></p>
<p><strong>BOSNA I HERCEGOVINA:</strong> Dedajić 5, Marković, Kusturica 13, Kondić 15, Huseinpa&scaron;ić 15, Ne&scaron;ković 7, Zelenika, Radak 11, Mičić 2, Krupalija 15, Islamović, Manojlović 20.</p>