Connect with us

Reprezentacija

Å ampioni BiH slavili u Ljubljani

<p>Ko&scaron;arka&scaron;i Igokee nastavljaju sa pobjedama u regionalnoj ligi. Aleksandrovčani su sinoć u Ljubljani u uzbudljivoj zavr&scaron;nici savladali Olimpiju rezultatom 81:80 u utakmici 16. kola ABA lige.<br /><br />Bio je to uzbudljiv meč, koji su bolje otvorili Slovenci. Nakon 10 minuta igre imali su prednost od čak 17 poena – 33:16, ali prvaci BiH nisu se predavali. Već od druge četvrtine, izabranici Dragana Bajića preuzeli su stvari u svoje ruke. Prednost domaćih se topila, da bi u uzbudljivoj zavr&scaron;nici Igokea zasluženo stigla do novog, drugog uzastopnog trijumfa u ABA ligi.<br /><br />Nakon 16 odigranih kola, Aleksandrovčani zauzimaju &scaron;estu poziciju na tabeli sa skorom od devet pobjeda i sedam poraza, a u narednom kolu odmjeriće snage sa ekipom FMP na domaćem terenu.<br /><br /><strong>OLIMPIJA – IGOKEA&nbsp; 80:81 (33:16, 15:27, 16:29, 16:18)</strong><br /><br /><strong>IGOKEA:</strong> Pa&scaron;ajlić 7, Mićović 17, &Scaron;ibalić 6, Robinson 6, Pe&scaron;aković 9, Milo&scaron;ević 3m, Albijanić 11, Radivojević 9, Mahković 9, Fortenberry 2, Rikić 2.<br /><br /><em>Foto: www.aba-liga.com</em></p>