Juniorke odigrale prve trening mečeve u Novom Bečeju

<p>Ženska U18 reprezentacija Bosne i Hercegovina nalazi se u Novom Bečeju, gdje je sinoć i večeras odigrala prve trening mečeve protiv selekcije domaćina Srbije, u sklopu priprema za Evropsko prvenstvo A divizije u Mađarskoj.<br /><br />Srbijanke su slavile u oba susreta – sinoć sa uvjerljivih 57:33, dok su večeras mlade Zmajice odigrale mnogo bolje protiv favorizovanog protivnika i pretrpjele častan poraz – 71:59.<br /><br />Nakon dekoncentrisane igre u prvoj utakmici, naročito u fazi napada, izabranice Gorana Loje su u drugom meču pokazale da mogu dostojno parirati favoritima. <br /><br />Mnogo su bolje na&scaron;e djevojke večeras u&scaron;le u utakmicu, imale čak i prednost u prvih 15 minuta. Domaće se ipak nisu predavale, pa se sve do posljednjih minuta igralo u egalu. Srbijanke su u fini&scaron;u bile sigurnije i spretnije, te su upisale novi trijumf.<br /><br />Najefikasnije u na&scaron;em timu bile su kapiten Sandra Azinović sa 14 poena, dok su Dragana Domuzin, Ksenija Mitrić i Gabriela Visković ubacile po 11 poena.<br /><br />Mlade Zmajice sutra putuju u Slavonski Brod, gdje će u nedjelju i ponedjeljak odigrati prijateljske utakmice protiv selekcije Hrvatske.</p>