Connect with us

Reprezentacija

Opstanak još uvijek neizvijestan – kadeti poraženi i od Latvije

<p>Da li će na&scaron;a mu&scaron;ka U16 reprezentacija izboriti opstanak u A diviziji jo&scaron; uvijek je neizvijesno, s obzirom da su na&scaron;i mladi ko&scaron;arka&scaron;i večeras poraženi od ekipe Latvije rezultatom 87:64 u razigravanju za plasman od 9. &ndash; 16. mjesta. <br /><br />Kadeti BiH su se dobro držali u prvom poluvremenu i održavali priključak. Na poluvrijeme su na&scaron;i dečki oti&scaron;li i sa predno&scaron;ću od četiri poena (40:36). Međutim, selekcija Latvije pravi preokret u trećoj četvrtini, koja je na kraju i odlučila pobjednika večera&scaron;njeg meča. <br /><br />Sutra od 16.15 časova na&scaron;u U16 selekciju očekuje jedan od najvažnijih susreta na EP protiv selekcije domaćina Poljske, za plasman od 13. &ndash; 16. mjesta. U slučaju eventualne pobjede, bh. kadeti jo&scaron; uvijek bi imali &scaron;ansu da izbore opstanak u A diviziji.<br /><br /><strong>Latvija &ndash; Bosna i Hercegovina 87:64 (19:17, 17:23, 31:08, 20:16)</strong><br /><br /><strong>Bosna i Hercegovina:</strong> Karić 12 (3 asistencije), Milo&scaron;ević 4, Tiganj 2, Ilić 12, Mehić 4, Cvetić, Gutić 5 (5 skokova), Biberović 16, Vuković 3, Kamenja&scaron; 4 (6 skokova), Vi&scaron;njić 1, Omerović 1.<br /><br /><em>Foto:www.fiba.com</em></p>