Connect with us

Reprezentacija

Visok poraz kadetkinja BiH od Slovenije

Kadetkinje Bosne i Hercegovine poražene su od selekcije Slovenije rezultatom 87:36.

Slovenke koje su prvoplasirane u našoj kvalifikacionoj grupi od prvog do posljednjeg minuta su dominirale na terenu, protiv našeg tima, koji je odigrao možda i najlošiju partiju na prvenstvu.

Prvi period Slovenke su riješile u svoju korist rezultatom 26:12 i već tada pokazale da su apsolutni favoriti u ovom susretu. Naš tim je odigrao užasnu drugu četvrtinu u kojoj je postigao samo pet poena, dok su naše protivnice nastavile u istom ritmu kao i u prvih deset minuta, pa su već an poluvremenu imali ogromnih 35 poena prednosti, 52:17.

Drugo poluvrijeme je bilo samo stvar formalnosti, jer su prednost koju su imale Slovenke bez problema sačuvale do kraja susreta. Naš tim je uspio da pruži dostojan otpor u trećoj četvrtini, ali je ponovo posljendja četvrtina bila očajna, pogotovo u ofanzivnom dijelu, što su naše suparnice iskoristile i slavile pobjedu rezultatom 87:36.

Hana Ivanusa je bila najefikasnija u Sloveniji sa 18 postignutih poena, dok je kod BiH Uma Bobić postigla 17, a Azra Nikšić 11 poena.

Naš tim sutra igra protiv selekcije Crne Gore u istom terminu. Bit će to posljednji susret u grupi C, nakon čega slijedi razigravanje.