Visok poraz juniorki od Španije

Ženska juniorska košarkaška reprezentacija BiH doživjela je visok poraz od reprezentacije Španije u susretu osmine finala Evropskog prvenstva do 18 godina koje se igra u našoj zemlji. Španija je reprezentaciju BiH savladala rezultatom 109:36.

Već od prve četvrtine koju su favorizovane Španjolke dobile sa 33:12 bilo je jasno da naš tim jednostavno nema dovoljno snage da pruži adekvatan otpor jednoj od najjačih evropskih selekcija ovog uzrasta, a već do poluvremena meč je bio apsolutno riješen. Španija je vodila sa 61:28.

No, to Španjolkama nije bilo dovoljno. Njihova razlika je iz minute u minutu rasla, da bi na kraju treće četvrtine rezultat glasio 84:32, a na kraju same utakmice 109:36. Naše košarkašice su u drugom poluvremenu postigle samo osam koševa, a sada će razigravati za plasman od 9. do 16. mjesta, odnosno opstanak u A diviziji.

Španija: Ruiz 9, Garcia Mateo 11, Mendez Camps 10, Rovira 6, Soler 7, Quintana 14, Otero 6, Traore 2, Monreal 10, Llbbera 7, de Prada 9, Melchor 18

Bosna i Hercegovina: I. Babić 3, D. Babić, Kešeljević 8, Kovačević 4, Radulović, Božić 3, Mitrić 9, Nikšić 1, Peljto, Selimović, Šipka 2, Zubac 6