Visok poraz juniora BiH od Češke

Juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine upisala je visok poraz od Češke Republike u trećem kolu Evropskog prvenstva Divizije B u Rumuniji. Česi su slavili pobjedu rezultatom 112:68.

Češka Republika je od starta susreta bila bolji takmac na terenu, dok našim momcima danas ništa nije polazilo za rukom. Nakon prvih deset minuta utakmice naši protivnici su imali 11 poena prednosti (27:16), a već do poluvremena su imali 19 poena više na svom kontu. Rezultat nakon prvog dijela igre glasio je 54:35.

Treći period su Česi riješili najubjedljivije na ovoj utakmici rezultatom 30:14, pa su na ulasku u posljednjih deset minuta imali prednost od nedostižnih 35 poena, 84:49. Posljednji period je bio stvar formalnosti, a konačan rezultat glasio je 112:68.

Haris Dedajić je u našem timu postigao 15 poena, Deni Radak 12, dok je Amar Mehić postigao 11.

Sutra je na rasporedu slobodan dan, dok u utorak igramo sa selekcijom Luksemburga.