Connect with us

Vijesti iz KS BIH

Sjajne bh. juniorke nadigrale domaćina Evropskog prvenstva B divizije

Ženska juniorska reprezentacija Bosne i Hercegovine ostvarila je pobjedu i u drugom kolu Evropskog prvenstva B divizije u Ploestiju. I to protiv domaćina Rumunije.

Rumunke su imale osjetnu prednost nakon prve četvrtine (27:17), ali kao i u jučerašnjem meču s Ukrajinkama, izabranice Dragane Svitlice su jednostavno ubacile u brzinu više, došle do preokreta i na poluvrijeme otišle s vodstvom od 40:37.

U drugoj polovini susreta bh. juniorke su nastavile dominirati te na kraju došle do trijumfa rezultatom 81:67.

U redovima BiH sjajna je bila Ena Šehović (22 poena), jako dobru partiju također su pružile Sara Đokić (15) i Lyla Grce Kahrimanović (12). Kod Rumunije se istakla Ilinca Belegante (20).

Reprezentacija naše zemlje prekosutra u trećem kolu Grupe D igra protiv Crne Gore (17.30 sati).