Vijesti iz KS BIH

Reprezentativka BiH na krovu Evrope: Jonquel Jones s Ekaterinburgom osvojila Euroligu

Košarkaška reprezentativka BiH Jonquel Jones ponovo je na krovu Evrope. Sa ekipom Ekaterinburga odbranila je titulu u Euroligi.

U finalu, odigranom pod svodom Volswagen Arene u Istanbulu, ruski klub je savladao špansku Perfumerias Avenidu, čiji dres još jedna Zmajica Marica Gajić.

Ekaterinburg je trijumf ostvario rezultatom 78:68. Ključna je bila druga četvrtina, koju su košarkašice ekipe iz Sankt Petersburga dobile sa 23:9, a prvo poluvrijeme zaključile s vodstvom od 39:30, koje više nisu ispuštale do kraja utakmice.

Jones, koja za BiH nastupa kao naturalizovana igračica, bila je prva skakačica finala (11 skokova), a malo je nedostajalo da upiše double-double, s obzirom da je upisala i 9 poena.

Najefikasnija u pobjedničkom sastavu bila je belgijska reprezentativka Emma Meesseman (19 poena), a kod Avenide daleko najbolja Tiffany Hayes (29 poena). Marica Gajić nije ulazila u igru kod španske ekipe.

Ovo je šesti naslov prvakinja Evrope za košarkašice Ekaterinburga.

(Foto: FIBA)