Prvenstvo BiH (M)

Zrinjski poražen na gostovanju u Bijeljini, Promo nakon produžetka savladao Bratunac, Sloboda ostvarila uvjerljivu pobjedu

Radnik je ostvario pobjedu na domaćem terenu protiv Zrinjskog rezultatom 71:56. Najefikasniji u ekipi Radnika je bio Dejan Kokoruš sa 20 poena, dok je Đorđe Mičić dodao 16 poena. Josip Čović je bio najefikasniji kod Mostaraca sa 12 poena, dok je Anes Podojak dodao 11 poena.

Promo je na domaćem parketu savladao Bratunac nakon produžetka rezultatom 94:88. Rezultat je bio u egalu tokom cijelog susreta i vodstvo se konstantno smjenjivalo. Nijedna ekipa nije imala prednost veću od pet poena i ušlo se u neizvjesnu završnicu, što je na kraju rezultiralo produžecima (83:83). Bratunac je poveo prvi u produžetku, ali Promo je brzo preokrenuo rezultat u svoju korist i vodstvo je čuvao do kraja dodatnih pet minuta, te je slavio sa šest poena razlike (94:88). Najefikasniji u pobjedničkoj ekipi bio je Aleksandar Ilić koji je ubacio 21 poen. Dylan Carl i Shane Gatlin su ubacili po 19 poena. U ekipi Bratunca najefikasniji je bio Andrija Drašković koji je postigao 25 poena, a pratili su ga Antonio Wade koji je ubacio 21 poen i Aleksandar Pantelić  koji je dodao poen manje.

Sloboda je na domaćem terenu ostvarila ubjedljivu pobjedu nad Leotarom. Trebinjci su vodili nakon prvog poluvremena sa 46:49, ali potpuno su se raspali u trećoj četvrtini, koju su domaćini dobili sa 28:13. Do kraja meča Sloboda je nastavila podizati prednost te je meč okončan rezultatom 85:65. Najefikasniji u redovima Tuzlaka bio je Haris Delalić sa 24 poena, pratio ga je Draško Albijanić sa 15. Kod Leotara se istakao Božo Đurasović sa 18 postignutih poena.

(Foto: KK Promo)