Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Spars savladao Spartak Prijedor, gostujuće pobjede Slobode, Leotara i Orlovika

Košarkaši Sparsa su u dvorani Goran Čengić na Grbavici ostvarili pobjedu u 1. kolu nove sezone Prvenstva BiH. Spars je dočekao ekipu Spartaka iz Prijedora, novajlije u elitnom rangu bh. košarke, te slavio uz dosta muke sa 94:88. Stekao je sarajevski tim ozbiljnu prednost od 30:19 u prvoj četvrtini, ali kao da ih je to uljuljkalo, pa je Spartak već do poluvremena uspio da to istopi. Bilo je 44:42 nakon dvadeset minuta igre, a drama je nastavljena u drugom poluvremenu. Spartak je konstantno držao priključak, ali za pobjedu ipak nije imao snage. Spars je slavio 94:88, a prvo ime susreta bio je Donte Marquise Moore sa 23 poena, dok ih je 15 ubacio Nemanja Knežević. Kod Spartaka je sa 26 ubačaja najbolji bio Nemanja Stanković.

U okviru prvog kola Prvenstva BiH za košarkaše Sloboda je na Pecari savladala Široki. Tuzlanski tim je od prve minute postavio svoj ritam utakmice i uspjeli su u tri četvrtine sa napraviti prednost od 14 poena razlike, na kraju je Široki postigao stizati, ali je utakmica završena sa 87:101. Slobodu je do pobjede vodio povremeni reprezentativac BiH Ismet Sejfić sa 29 poena i devet skokova, a pratio ga je Asim Gutić sa 17 poena. Kod Širokog se istakao Duje Brala sa također 17 poena.

U posljednja dva meča 1. kola Prvenstva BiH viđena je prava drama, Orlovik je nakon produžetka upisao gostujuću pobjedu protiv Posušja, dok je Leotar slavio u Donjem Vakufu.

Fenomenalnu partiju pružio je Emir Preldžić. Iskusni košarkaš je odveo svoj Orlovik do pobjede na gostovanju u Posušju, gdje smo gledali produžetak. U regularnih 40 minuta rezultat je bio 88:88, da bi u dodatnih pet Orlovik odigrao bolje i na krilima Preldžića slavio. Preldžić je u ovoj utakmici upisao triple-double učinak od 22 poena, 14 asistencije i 12 skokova! Njegov saigrač Anes Podojak ubacio je 35 koševa, a kod Posušja je najbolji bio Ivan Miličević s 24.

Viđena je drama i u Donjem Vakufu, gdje je Promo poražen od Leotara s 86:87. U redovima pobjedničkog tima najbolji su bili Vasilije Milović sa 18 poena i Marko Rikalo sa 15 poena, dok su se kod Proma istakli Dino Alkić sa 23 i Kieffer Punter sa 17 poena.

(Foto: KK Promo)