Prvenstvo BiH (M)

Sloboda u derbiju bolja od Širokog, Bratunac bolji od Radnika

U derbi utakmici 14. kola Prvenstva Bosne i Hercegovine, Sloboda je pobijedila Široki u dvorani Pecara rezultatom 84:83. Sloboda je bolje otvorila susret i Tuzlaci su poveli sa 5:0. Širokibriježani su uspjeli u nekoliko navrata i povesti, ali prvi dio je okončan sa pet poena prednosti za goste. Tokom druge dionice Sloboda je zadržala vodstvo i sa +4 su otišli na odmor (40:44). U trećoj četvrtini Sloboda je uspjela doći i do dvocifrene prednosti (11 poena), ali sa samo tri poena “viška” ušli su u posljednjih deset minuta. Ušlo se u uzbudljivu završnicu. U finišu igrao se koš za košem, a deset sekundi prije kraja Delalić je pogodio za pobjedu Tuzlaka. Božić je bio najefikasniji na susretu sa 26 poena, dok je Čolak dodao 13. Durmo je bio najefikasniji kod Slobode sa 24 poena, a pratio ga je Delalić sa 23 poena.

Košarkaši Bratunca savladali su na domaćem parketu Radnik rezultatom 89:86. Najefikasniji u pobjedničkom timu bio je Zoran Vilotijević sa 25 poena, dok je Aleksandar Pantelić postigao 19. U redovima Radnika najviše su se istakli Dejan Kokoruš sa 35 poena i Srđan Jovanović sa 21 poenom.

(Foto: jabuka.tv)