Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Spars i Široki osigurali plasman u play-off

Košarkaši Sparsa večeras su na Pecari stigli do nove pobjede u NLB ABA ligi 2, a u 12. kolu su savladali slovenačku Rogašku rezultatom 93:78. Nova je to pobjeda sarajevskog tima koji je tako i osigurao play-off . Povela je Rogaška samo u prvim sekundama meča, a Spars je brzo uspostavio inicijativu i njegova prednost je rasla kako je vrijeme prolazilo. Odlično je tim Miodraga Kadije završio prvu četvrtinu i došao u prednost od 28:19, a sa dobrom igrom je nastavio i u drugoj. Napravio je Spars sjajnu seriju od 9-0 i stekao veliku prednost, a Rogaška nije imala snage da uzvrati udarac. Na poluvrijeme se otišlo s rezultatom 53:39. Do kraja je ekipa Sparsa samo rutinski odradila posao i lagano stigla do pobjede konačnim rezultatom 93:78. Ramljak je bio prvo ime susreta kod Sparsa sa 22 poena, sedam skokova i pet asistencija, pomagao mu je Mustapić sa 17 poena, šest skokova i šest asistencija. Vujačić je u timu Rogaške ubacio 27 poena.

Široki je savladao Vojvodinu sa 93:69 i tako osigurao plasman u play-off. Već nakon prve četvrtine domaći su imali komforno vodstvo (28:19) te do kraja meča uglavnom podizali razliku. Najefikasniji kod Širokobriježana su bili Luka Božić (26 poena) i Dontay Caruthers (21), a Uroš Banjac (18) kod Vojvodine.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)