Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Spars bolji od Vrijednosnica

Košarkaši Sparsa su danas u derbiju začelja savladali ekipu Vrijednosnica iz Osijeka rezultatom 80:77.

Do pobjede je Spars došao nakon preokreta, pošto je hrvatski tim na poluvremenu vodio sa 41:32. U nastavku mnogo bolja igra sarajevske ekipe, koja je treću četvrtinu dobila sa deset razlike (26:16), a sjajno je nastavila i u finišu susreta.

Na tri minute do kraja odlijepio se Spars na +7 (73:66), potom je prednost bila i dvocifrena, a u posljednjih minut i po je Spars to sve zamalo prokockao.

Dao je Vrijednosnicama nekoliko šansi da dođu do poravnanja, ali Osiječani to nisu znali iskoristiti. Završilo je 80:77.

Haris Ćurevac je ubacio 22 poena, uhvatio 5 skokova i podijelio 6 asistencija, a Stevan Karapandžić je dodao 20 peona.

Kod Osiječana najefikasniji je bio Bradford sa 32 poena.

(FOTO: ABA League/Dragana Stjepanović)