Connect with us

Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Široki razbio Helios, Borac u tijesnoj završnici savladao TFT

Košarkaši Širokog ostvarili su ubjedljivu pobjedu nad slovenačkim Heliosom u susretu sedmog kola ABA 2 lige. Već nakon prve četvrtine bh. predstavnik je imao osjetnu prednost (27:15), koju je povećavao tokom meča, sve do konačnih 82:63. Ekipu Širokog do trijumfa su predvodili Mateo Čolak (25 poena, 12 skokova) i Zach Nutall (24 poena), dok je prvi strijelac tima iz Domžala bio Tibor Mirtič (20).

Ekipa Borca savladala je skopski TFT rezultatom 66:65 u utakmici sedmog kola ABA 2 lige. Banjalučani su imali prednost od prvog do posljednjeg trenutka utakmice, ali to ne znači da su lagano došli do pobjede. Makedonci su itekako bili u utakmici, a na nešto više od pet minuta do kraja TFT je prišao na 52:57, a onda i na 59:61, što je garantovalo uzbudljivu završnicu. Bosanskohercegovački tim se, ipak, u takvom finišu nešto bolje snašao i uspio sačuvati pobjedu. Najefikasniji košarkaš meča bio je Alain Louis sa 16 poena, tri skoka i dvije asistencije. U ekipi Borca istakao se Amsal Delalić. Imao je učinak od 13 poena, dva skoka i jedne asistencije. Pratio ga je Joseph Pleasant sa istim brojem poena i pet skokova.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)