Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Krka bolja od Sparsa, Borac WWIN savladao Široki

Sigurnu pobjedu je ostvarila ekipa Krke koja je savladala podmlađenu ekipu sarajevskog Sparsa sa 101:82. U sjajnoj šuterskoj utakmici nominalni domaćini ekipa Krke je stvorila prednost od šest poena (31:25). Ipak u drugoj četvrtini ekipa iz Sarajeva smanjuje prednost pa se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 52:50. Krka je u trećem periodu ipak uspjela slomiti otpor gostujuće ekipe, te se u posljedjih deset minuta ulazi pri prednosti od 79:68. Pokušao je Spars da se vrati u utakmicu međutim to nije uspjevalo sredinom posljednje četvrtine imala je Krka i prednost od +15, što je do tada bila i najveća prednost na utakmici. Na kraju je ekipa iz Slovenije slavila pobjedu rezultatom 101:82. U pobjedničkom timu najviše se istakao Rok Stipčević sa 27 poena, dok je kod Sparsa najefikasniji bio Aleksa Gatarić sa 21 poenom i pet asistencija, a pratio ga je Nedim Buza sa 17 poena.

Borac WWIN je na startu nove sezone Druge ABA lige deklasirao Široki sa 68:95. Borac sjajno otvara meč sa serijom 0:9, te je trener Širokog Ivan Velić bio primoran zvati prvi minut odmora na utakmici. Ni odmor nije pomogao igračima Širokog, pa je Borac imao i +21 u jednom trenutku, na kraju je ipak prva četvrtina završena rezultatom 19:38. Tim iz Banja Luke svoju seriju je nastavio i u drugoj četvrtini pa se na poluvrijeme odlazi pri rezultatu 35:58. Treća četvrtina nije donijela ništa novo imao je Borac i +29 u jednom trenutku, ali se ipak u posljednjih deset minuta ulazi pri rezultatu 51:76. Na kraju Borac je utakmicu mirno priveo kraju i slavio sa 68:95. Najefikasniji u redovima Borca bili su Jaron Martin sa 31 poenom i Delalić Amsal sa 22 poena i pet skokova, dok je u ekipi Širokog se istakao Bašić Lovro sa 12 poena.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)