Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Borac u dramatičnoj završnici poražen od Pelistera, Široki pretrpio težak poraz od Spartaka

Košarkaši banjalučkog Borca poraženi su od Pelistera rezultatom 72:73 u 11. kolu ABA 2 lige. Makedonski tim je vodio većim tokom prvog dijela, a na poluvrijeme su otišli sa vodstvom od 40:36. Banjalučani u trećoj četvrtini prave preokret – ubacili su 24 poena, a protivnika ograničili na svega 11. Umanjio je Pelister zaostatak u posljednjoj dionici, pa je susret ušao u dramatičan finiš. Makedonci su poveli sa 73:72, no Borac je imao napad za pobjedu. Amsal Delalić je preuzeo odgovornost, šutirao za tri poena, ali nije bio precizan, pa je trijumf pripao Pelisteru. Jure Planinić je bio prvo ime pobjedničke ekipe. Upisao je double-double, a postigao je 21 poen, uz 15 skokova i pet asistencija. Jarrod West je u Borcu ubacio 17 poena, uz po tri skoka i asistencije. Pratio ga je Amsal Delalić (16 poena, tri skoka, dvije asistencije).

Košarkaši Širokog pretrpjeli su težak poraz  od Spartaka iz Subotice rezultatom 67:95 u 11. kolu ABA 2 lige. Srbijanski tim je bio značajno bolji na parketu. Goste je posebno služio šut sa distance, pa su večeras pogodili čak 18 šuteva za tri poena. Subotičane je do pobjede odveo Barna, koji je ubacio 21 poen uz četiri asistencije i dva skoka. Njegov saigrač i reprezentativac BiH Aleksandar Lazić je postigao devet poena, a svom učinku je dodao tri skoka i jednu asistenciju. Pepin je bio prvo ime Širokobriježana. Njegov učinak je glasio 17 poena, uz pet skokova i jednu asistenciju.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)