Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Borac poražen od Zlatibora, Široki savladao Sutjesku

U okviru osmog kola NLB ABA lige 2 ekipa Borca doživjela je poraz od Zlatibora rezultatom 79:81.Pobjednik je odlučen u tijesnom finišu. Banjalučani su imali zaostatak od osam poena razlike na tri minute prije kraja (68:76), ali uspjeli su uhvatiti priključak serijom trojki te su kod 79:79 imali napad u posljednjoj minuti. No, Jarrod West je promašio polaganje, da bi zatim na drugoj strani bivši košarkaš Borca Jan Rebec poentirao u posljednjoj sekundi za trijumf Zlatibora od 81:79. U pobjedničkom sastavu najefikasniji su bili Dušan Stojičić (15 poena) i Jan Špan (13), kod Borca su se istakli Vuk Bošković (22) i Amsal Delalić (14).

Košarkaši Širokog slavili su u osmom kolu NLB ABA lige 2 protiv Sutjeske iz Nikšića rezultatom 76:81. Crnogorski tim vodio je tokom prve četvrtine, no Širokobriježani su takvu ulogu preuzeli u drugoj dionici, pa su na poluvrijeme otišli sa šest poena prednosti (37:43). U trećoj četvrtini ekipe su se smjenjivale u vodstvu, pa je odluka pala u posljednjoj dionici. Širokobriježani su vodili cijelim njenim tokom, ali njihova pobjeda nije bila laka, s obzirom da je Sutjeska bila u utakmici do samog kraja. Široki je do pobjede odveo Nutall sa 26 poena. Na drugoj strani, najbolji je bio Spasojević, koji je na svom kontu imao 22 poena, četiri asistencije i dva skoka. Široki je tako došao na diobu prvog mjesta, uz omjer 7-1, kakav ima i Zlatibor.

(Foto: ABA League/Dragana Stjepanović)