Međunarodna takmičenja

NLB ABA liga 2: Borac doživio prvi poraz, težak poraz Sparsa, Široki trojkom Vujanovića savladao Zlatibor

Košarkaši Borca i Helios Sunsa su na Grbavici odigrali derbi 5. kola NLB ABA 2 lige. Bio je to duel dva neporažena tima u prva četiri kola nove sezone, a slovenački tim stigao je do pobjede rezultatom 91:85. Do pobjede je Sunse nosio Buljević s 22 poena i 8 asistencija, a Bačvić je dodao 21 ubačaj. Kod Banjalučana se istakao Amsal Delalić s 18 poena, dok je Langović dodao 15 uz 9 skokova.

Košarkaši Sparsa doživjeli su težak poraz u meču 5. kola NLB ABA 2 lige od ekipe Podgorice. Crnogorski tim je slavio sa 98:46. Vujić je bio prvo ime susreta sa 18 poena, Fofana je ubacio 17, a Brnović 14. Kod Sparsa je bolji od ostalih bio Majstorović sa 13 koševa.

Široki je nakon preokreta stigao do treće vezane pobjede u NLB ABA ligi 2 savladavši ekipu Zlatibora sa 85:83. Zlatibor je kontrolisao utakmicu u prvom poluvremenu te su na pauzu otišli sa vodstvom 34:46. Ipak u drugom poluvremenu viđena je velika drama, a na kraju je do pobjede došla ekipa Širokog. Imao je Široki vodstvo na deset sekundi do kraja utakmice 82:80, a onda je Đuranović pogodio svoju sedmu trojku na utakmici za 82:83. Imao je Široki loptu u svojim rukama na četiri sekunde do kraja, Vujanović je preuzeo odgovornost i pogodio trojku za 85:83 i treću vezanu pobjedu svog tima. Kod Širokog se najviše istakao Daishon Knight sa 33 poena pet skokova i pet asistencija, pratio ga je Ive Ivanov sa 15 poena. Sa druge strane u ekipi Zlatibora najbolji su bili Nemanja Protić i Filip Đuran sa po 21 poenom.

(FOTO: Spars Ilidža/Bulend Saciragic)