Connect with us

Prvenstvo BiH (M)

Leotar slavio u Bijeljini

Regularni dio Prvenstva BiH za košarkaše privodi se kraju, a Leotar je danas ostvario pobjedu na gostovanju Radniku u Bijeljini.

Trebinjski sastav slavio je rezultatom 98:87, te tako stigao do 17. pobjede u sezoni.

Furiozno je Leotar krenuo u ovaj meč i u prvoj četvrtini je ubacio čak 36 poena (23:36), ali uslijedio je veliki pad u drugoj četvrtini, u kojoj Radnik topi prednost gostiju i na odmor se odlazi s rezultatom 47:50.

Ipak, u nastavku je Leotar pokazao da je daleko kvalitetniji tim od domaćina i lagano je stigao do pobjede 98:87.

Raičević je nosio Leotar do trijumfa s 22 ubačaja, dok je Lužaić ubacio 15 poena, a kod Radnika je briljirao Jovanović koji je upisao triple-double. Postigao je 18 poena, uhvatio 11 skokova i podijelio 10 asistencija.