Connect with us

Međunarodna takmičenja

FIBA Liga prvaka: Igokea savladala PAOK nakon preokreta i drame u posljednjoj minuti

Igokea je nadmetanje u ovosezonskom izdanju FIBA Lige prvaka započela pobjedom na domaćem terenu, i to nad slavnim PAOK-om.

Igokea je odlično otvorila utakmicu prvog kola grupe E i vodila nakon prve četvrtine sa 19:12, ali u drugoj dionici uslijedio je veliki pad u igri bh. ekipe. Grci su kreirali seriju 15-0 te sa vodstvom od 43:49 zaključili poluvrijeme.

Domaćin je u Laktašima zatim uspjevao nekako držati priključak (PAOK je imao i vodstvo od 12 poena razlike), da bi u posljednjoj četvrtini došao do preokreta poenima Stefana Đorđevića za 65:64 u zadnjoj minuti. Zatim je Aleksa Radanov pogodio trojku za 68:64 i gostima iz Soluna više nije bilo spasa. Tim rezultatom zaključena je utakmica.

Najbolji u pobjedničkom sastavu bili su Antabia Waller (14 poena, 5 skokova) i Aleksa Radanov (13 poena, 7 skokova), a Malcolm Griffin (18) kod PAOK-a.

(Foto: basketballchampionsleague)