Međunarodna takmičenja

Fiba Liga prvaka: Igokea ostala bez plasmana u Top 16 fazu

Košarkaši Igokee poraženi su u Laktašima od belgijskog Oostendea sa 77:83, te su tako ostali bez plasmana u Top 16 fazu Lige prvaka.

Bio je ovo treći meč serije doigravanja za plasman u Top 16 fazu, bh. predstavnik je vodio skoro cijelu utakmicu, a onda je poklekao u samom finišu i pretrpio poraz.

Otvorio je tim Marka Baraća utakmicu sjajnom serijom 8-0, a tek onda su se probudili gosti iz Belgije. Bilo je tokom prve četvrtine i deset razlike za domaće, ali ista je okončana rezultatom 22:18.

Do poluvremena i odlaska na pauzu prednost Igokee ostala je četiri poena (43:39).

Fenomenalno je Igokea otvorila i drugo poluvrijeme, te je za četiri minute igre na krilima Stephensa i Wallera stigla do +12 (54:42). Ipak, Oostende još jednom uspješno zaustavlja nalet bh. predstavnika, pa se u posljednju dionicu ušlo s rezultatom 61:60.

Nastavljen je dobar niz belgijskog tima i početkom posljednje dionice, kada dolaze i do poravnanja, ali Igokea brzo uzvraća i vraća se u vodstvo. Pogocima Tanaskovića i Stephensa odlazi na +7 (69:62).

U finišu, ipak, šok za Igokeu. Vodila je Igokea u jednom trenutku sa 73:62, a onda je uslijedila velika kriza u napadu bh. tima, pa je Oostende napravio nevjerovatnu seriju od 0:18 i na kraju slavio sa 77:83. Igosi su se tako oprostili od Lige prvaka.

Oostende su do pobjede nosili Levi Randolph i Phil Booth sa po 21 poenom, dok se kod Igokee sa 19 poena istakao Stephens. Waller je meč okončao sa 13 poena.

(Foto: basketballchampionsleague)